مقایسه دوچرخه های سایکلو کراس با دوچرخه های کوهستان

خریدن یک دوچرخه ی جدید هیجان انگیز است ولی در عین حال می تواند مشکل باشد وقتی ندانید که چه مدل دوچرخه ای می خواهید.در مقایسه ی بین سایکلو کراس با دوچرخه های کوهستانی تشابه وجود دارد ولی هم زمان تفاوت هایی بارز از هم نیز دارند که هنگام خرید دوچرخه می تواند به شما کمک کند.

عملکرد

دوچرخه های سایکلو کراس برای مسیر های آسان جاده ای-کوهستانی ساخته شده اند،مثلا برای دوچرخه سواری روی شن و خاک یا روی زمین چمنی.در واقع سایکلو کراس ها دوچرخه هایی شبیه دوچرخه های جاده هستند با کمی ارتقاء که آنها را ترکیبی از دوچرخه های کوهستان و دوچرخه های جاده میکند.

دوچرخه های کوهستان برای مسافت های سخت تر مناسب هستند.شاید قصد نداشته باشید که crosscycle cyclocross bike به کوهستان بروید ولی دوچرخه های کوهستان بهتر از پس مسیرهای پر از ناهمواری و سخت بر می آیند، چون برای این مسیر ها طراحی شده اند.

حتما بخوانید:   حقایقی جالب در مورد دوچرخه های کوهستانی

ویژگی های دوچرخه های سایکلو کراس و دوچرخه های کوهستان

هر دو دارای لاستیک های برآمده هستند هرچند لاستیک های صاف بر روی هر دوی آنها نیز قابل نصب می باشد. دوچرخه های سایکلو کراس دارای دنده هایی مشابه با دوچرخه های کوهستان هستند همچنین ممکن است دارای هر دو مدل فرمان صاف و فرمان خمیده،با هم باشند.ترمزهای دوچرخه های سایکلو کراس به ندرت در دوچرخه های جاده یا کوهستان پیدا می شوند.

چرخ های دوچرخه ی کوهستان دارای برآمدگی های بیشتر هستند،همچنین در حال حاضر بیشتر دوچرخه های کوهستان دارای ترمز های دیسکی هستند.دوچرخه های کوهستان می توانند هم کمک فنر جلو داشته باشند هم عقب.

انتخاب بین 2 دوچرخه

انتخاب بین دوچرخه ی سایکلو کراس و دوچرخه ی کوهستان آسان تر می شود اگر شما بدانید چگونه و کجا قصد دارید دوچرخه سواری کنید. اگر قصد رفتن به کوه و تپه و زمین های ناهموار و سخت را دارید دوچرخه ی کوهستان برایتان مناسب است. دوچرخه های سایکلو کراس زمانی مناسب ترند که مسیر های کوتاه تر و با ناهمواری کمتر را انتخاب کنید.

حتما بخوانید:   ارزیابی دوچرخه MERIDA Ninety-Six 7000 از نگاه مجله FULL SUS

تغییر در دوچرخه

هرچند که هر مدل دوچرخه ای در مسیری خاص عملکرد ویژه ای دارد ولی به این معنی نیست که نمی توانید ظاهر دوچرخه تان crosscycle mountain bikeرا برای اهداف گوناگون تغییر دهید.مثلا می توانید چرخ های صاف بر روی دوچرخه ی سایکلو نصب کنید و به مسابقه ی سرعتی بروید.این کار را با دوچرخه ی کوهستان هم می توانید انجام دهید. برای اینکه تخصصی تر دوچرخه سواری کنید نگاهی هم به چگونه لاستیک دوچرخه خود را انتخاب کنیم ؟ بیاندازید.

مدل ها

زمانیکه تصمیم گرفتید چه دوچرخه ای برای اهداف شما مناسب تر است،نکات دیگری هم هستند که باید در نظر داشته باشید.برای مثال شاید شما بخواهید دوچرخه ی سایکلو کراسی را بخرید که سبک و طراحی بدنه ی آن مناسب برای مسابقه است،یا اینکه به اندازه ای محکم باشد که در مسیرهای نسبتا سخت هم بتوانید با آن راحت بروید.

دوچرخه های کوهستان مدل های بسیار مختلفی دارند.بعضی ها کاملا سخت هستند به معنای آنکه هیچ کمک فنری ندارند. بعضی ها فقط کمک فنر جلو را دارند و بعضی ها هر دو کمک فنر را دارا هستند.با گذشت زمان و با استفاده از ویژگی های گفته شده شما خواهید فهمید که چه مدل دوچرخه ای مناسبتان است.

حتما بخوانید:   دوچرخه های کوهستان MERIDA

برای داشتن انتخاب بهتر حتما با کارشناسان کراس چرخ در تماس باشید.

اگر این پست برایتان مفید بوده است،آنرا با دوستان دوچرخه سوار خود به اشتراک بگذارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *