میانگین سرعت در دوچرخه سواری

سرعت دوچرخه سواری شما به شکل گسترده ای بستگی به شرایط شما در هنگام دوچرخه سواری دارد. هنگامی که شما بر روی پایین آمدن از یک تپه و سرازیری تمرکز کرده اید ، ممکن است سرعت شما به بیش از ۲۰ مایل در ساعت برسد. در حالی که هنگام پایین آمدن از تپه ممکن است از اندازه معمول هم چند مایل کمتر سرعت داشته باشید.

درک اینکه در هر شرایطی چه میزان سرعت مناسب شماست به شما در درک شرایط بهتر در هر موقعیتی را می دهد.

دوچرخه سواری  در شهر

از سال ۲۰۰۶ شهرهای بزرگ دنیا خطوط مخصوص دوچرخه سواری را در خیابان های خود راه اندازی کردند. با راه اندازی این خطوط رفت و آمدی دریافتند که حداکثر سرعت دوچرخه سواران در شهر بین ۱۱ تا۱۲ مایل در ساعت ، در این مسیرهاست.با راه اندازی بیشتر این خطوط نیز این سرعت بر روال قبل باقی ماند.

آهنگ (CADENCE)

برخی از دوچرخه سواران به جای سرعت از آهنگ دوچرخه سواری برای محاسبه عملکرد خود استفاده می کنند. منظور از آهنگ تعداد دفعاتی است که پدال در هر  دقیقه می چرخد. هر دوچرخه سواری به شکل متوسط با سرعت خود بین ۷۰ تا ۱۰۰ دور در دقیقه پدال می زند. در حالی که ممکن است سرعت وی بسیار متفاوت باشد. سرعت شما در سراشیبی و سربالایی متفاوت است با این حال باید آهنگ پدال زدن خود را در هر صورت حفظ کنید چون میزان قدرتی که به کار می برید در حفظ کارآمدی شما موثر است.

حتما بخوانید:   5 نکته در تمرین مسابقات دوچرخه ی کوهستان

حفظ آهنگ (Maintaining cadence)

شما با تغییر چرخ دننده ها و تعویض دنده دوچرخه باید بتوانید آهنگ پدال زدن خود را حفظ کنید. اگر شما به دنده بالا تغییر دهید، به مقاومت بهتری برای پدال زدن دارید و آهنگ پدال زدن شما کمتر می شود و نسبت پدال به چرخ کمتر می شود. بر روی چرخ دنده های پایین مقاومت کمتری برای پدال زدن لازم است در نتیجه آهنگ  پدال زدن بالا می رود. پس باید دنده مناسب را انتخاب کنید تا آهنگ پدال زدن شما در حد متوسط باقی بماند.

افزایش میانگین سرعت

شما باید در دوچرخه سواری ،استقامت ،قدرت پا و تکنیک خاص خود را برای داشتن میانگین سرعت خود داشته باشید. هنگامی که آهنگ پدال زدن خود را بدانید می توانید بهترین دنده را در شرایط مختلف برای داشتن آهنگ مناسب پیدا کنید و سرعت خود را با توجه به توانایی خود افزایش دهید. رساندن آهنگ پدال زدن به ۹۰ تا ۱۰۰ دور در دقیقه به شما در رسیدن به سرعت بیشتر کمک می کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *