نکاتی برای ایمنی بیشتر در دوچرخه سواری

رعایت نکات ایمنی در دوچرخه سواری حتی برای بزرگسالان هم از اهمیت بالایی برخوردار است. بزرگسالان با داشتن تجربه باز هم از حوادث به دور نیستند. هرساله نزدیک به 300 هزار نفر به دلیل جراحات ناشی از دوچرخه سواری راهی اورژانس می شوند و حداقل 10 هزار نفر از آنها جراحاتی دارند که باید چند روز را هم در بیمارستان بگذرانند.

بسیاری از این صدمات آنقدر شدید هستند که متأسفانه بعضی از افراد جان خود را از دست می دهند که بیشتر به دلیل ضربه به سر است. از همان ابتدا به کودکتان استفاده از کلاه ایمنی در هنگام دوچرخه سواری را آموزش دهید. بچه های شما رانندگان فردا هستند؛ پس نکات ایمنی در عبور و مرور شهری را به آنها یاد دهید.

کلاه ایمنی

برای جلوگیری از چنین صدماتی استفاده از کلاه ایمنی در بسیاری از کشورها اجباری و جز قوانین است. کلاه ایمنی نباید خیلی بزرگ یا خیلی کوچک باشد. هیچ گاه کلاهی دیگر زیر کلاه ایمنی سر نکنید. رکاب های کلاه نه خیلی سفت و نه شُل باشند و کلاه باید به گونه ای روی سرتان قرار گیرد که تمام آن را تحت پوشش خود قرار دهد.

حتما بخوانید:   چگونه دوچرخه سواری به ساخت ماهیچه های پا کمک می کند؟

مراقبت از کلاه ایمنی

کلاه ایمنی دوچرخه خود را به اطراف پرت نکنید این کار باعث می شود کلاه صدمه ببیند و در مواقعی که واقعاً به آن نیاز دارید، مفید واقع نشود. اگر کلاهتان ضربه خورد حتماً مطمئن شوید سالم است وگرنه آن را عوض کنید.

دیده شوید و ایمن بمانید

پوشیدن لباس های روشن و براق و چسباندن برچسب های شبرنگ روی دوچرخه به امنیت دوچرخه سوار کمک می کند. این کار باعث می شود مردم شما را ببینند و خطر تصادف با شما در تاریکی هوا کاهش پیدا کند. همچنین دوچرخه سواری در طول روز امن تر است.

گوش دادن به موزیک

استفاده از هدفون را کنار بگذارید چون موزیک حواس شما را پرت می کند و باعث می شود صدای اطرافتان را نشنوید. شاید اتومبیلی در حال بوق زدن باشد و شما متوجه آن نشوید.

چه جاهایی برای دوچرخه سواری امن نیستند؟

همیشه حواستان به مسیر باشد تا هنگام رویارویی با دست اندازها آمادگی داشته باشید. چند crosscycle cycle bikeمانعی که ممکن است در مسیرتان باشد و باعث افتادن شما بشود عبارتند از :

  1. برگهای خیس
  2. چاله های بزرگ
  3. شن و ماسه
  4. سنگ
  5. لبه ی پیاده رو
  6. بچه های کوچک در مسیرتان
حتما بخوانید:   دوچرخه سواری وتاثیرات آن بر افراد

استفاده از راهنمای دستی

دوچرخه ها مانند اتومبیل ها دارای راهنمای برقی نیستند به همین دلیل برای ایمنی بیشتر بهتر است از راهنمای دستی استفاده کنید. این کار به ماشین ها کمک می کند که بدانند حرکت بعدی شما چه خواهد بود.

اگر این پست برایتان مفید بوده است، آن را با دوستان دوچرخه سوار خود به اشتراک بگذارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *