نکاتی برای دوچرخه سواری در زمستان

دوچرخه سواری در زمستان را از دست ندهید

خیلی از دوچرخه سواران با دیدن اولین برف زمستانی دوچرخه های خود را کنار می گذارند و بیرون را از دست می دهند. زمانی که در بیرون بدن شما در حال گرم نگه داشتن خود است ممکن است کالری زیادی نسوزانید، اما بدن شما استفاده از اکسیژن را به خوبی می آموزد.

مهمتر از همه این است که دوچرخه سواری در زمستان بسیار سرگرم کننده است و با رعایت چند باید و نباید ساده می توانید از زمستان خود لذت ببرید.

چند لایه لباس

وقتی صحبت از لباس پوشیدن می شود باید گرم ترین لباس را بپوشید ،چون بدنتان تصمیمات مربوط به گرمای بدن را بر این اساس می گیرد. و بعد می توانید لایه های مختلفی از لباس را اضافه کنید و بدنتان را گرم تر نگه دارید.15091305884_4c405d2b98_z_0

و نهایتا یک ژاکت گرم و خوب می تواند بسیار به شما کمک کند. به این نکته هم توجه داشته باشید که وقتی از خونه بیرون می روید نباید بدنتان گرم باشد. بدن شما قبل از شروع دوچرخه سواری باید کمی خنک باشد.

حتما بخوانید:   آیا دوچرخه سواری برای زانو درد خوب است؟

شستن دوچرخه بعد از هر سواری در گل و لای و بارندگی

بعد از هر بار دوچرخه سواری در برف و باران و گل و لای دوچرخه خود را از گل و لای ونمک و شن و ماسه بشوئید تا از آن در برابر آسیب دیدگی و خرابی احتمالی محافظت کنید.

اندام های خود را که در معرض سرما هستند نادیده نگیرید

دست و پا معمولا اولین نقاطی هستند که سرد می شوند. گرم نگه داشتن این اندام ها بسیار حائز اهمیت است. و پوشیدن دستکش و یا کلاه گرم با ایجاد لایه ای بر روی پوست از دستان شما محافظت می کند.

وسایل دیگری مثل دستکش اضافی ، جوراب پشمی ، تلمبه باد و کلاه را نیز می توانید در یک کوله جای دهید و همراه خود داشته باشد ، تا در حوادث غیر مترقبه مشکلی برایتان پیش نیاید.2162721575_0ff3e85dc8_z

برای حمل سایر تجهیزات خود نترسید

هیچ ایرادی ندارد که شما لباس های گرم تر به همراه داشته باشید، کلاه یا دستکش اسکی می تواند در طول مسیر  یا حتی با سرد شدن هوا ، شما را گرم تر نگه دارد. پس از همراه داشتن آن اجتناب نکنید.

حتما بخوانید:   چگونه در یک مسابقه 100 مایلی دوچرخه سواری کوهستان موفق شویم؟

مایعات را فراموش نکنید

شما حتی در سرما هم نیار به تامین آب از دست رفته ی بدنتان دارید، چون به هر حال در چنین شرایطی هم بدن آب از دست داده و با به همراه داشتن مایعاتی مثل آب ، چای و حتی قهوه در سرما می تاواند به شما بسیار کمک کند.

استفاده از گلگیر

با استفاده از گلگیر بر روی دوچرخه از خیس شدن  و پاشیدن گل و لای و آب به پاها و بدن خود می شوید.

 استفاده از نور و چراغ دوچرخه4313603557_310cee718d_z

در روزهای زمستانی نور و روشنایی روز به زودی پایان می یابد و تاریکی در اکثر ساعات روز وجود دارد. پس برای ایمنی بیشتر حتما از چراغ های دوچرخه  که در نقاط مختلف قابل نصب است و لباس های دارای نوار شب رنگ و یا کلاه شب رنگ دار استفاده کنید تا برای سایرین و اتومبیل ها قابل رویت باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *