نکات کلیدی در انتخاب تجهیزات دوچرخه سواری

 احتمالا می دانید که کلاه ایمنی برای محافظت و امنیت شماست. لباس مناسب و دوچرخه مناسب نیز دوچرخه سواری شما را امن تر و راحت تر می کند. در انتخاب این موارد مهم باید به چند نکته اشاره کرد:

لباس دوچرخه سواری:

لباس مخصوص دوچرخه سواری باید از الیاف با کیفیت باشد تا رطوبت بدن را از شما دور کند. این لباس ها معمولا از جنس الیاف نئون با رنگ های بازتابند هستند تا شما برای سایر رانند گان مخصوصا در شب قابل دیدن باشید. شورت دوچرخه سواری باید دارای یک پد ضخیم باشد تا از سایش بدن بر روی  زین جلوگیری کند.

دوچرخه :

به دنبال دوچرخه ای باشید که در بدن شما استرس کمتری وارد می کند.  یک دوچرخه شهری یا کروز انتخاب مناسبی است . این دوچرخه ها فرمان های بلند دارند که وضعیت شما را راست نگه می دارند.

لاستیک های پهن یک سواری نرم و راحت را به همراه دارد. کمک فنر در عقب دوچرخه باعث می شود که لرزش ها و ارتعاشات را کمتر احساس کنید.

حتما بخوانید:   هر دوچرخه شهری، یک شهروند مدرن

از انواع دیگر دوچرخه، سه چرخه است که برای کسانی است که توانایی حفظ تعادل برروی دو پای خود را ندارد. و این دوچرخه اجازه می دهد که به سمت عقب تکیه دهید و کمر خود را حمایت کنید. این دوچرخه برای کسانی که دچار ضایعه نخاعی هستند، بسیار موثر است. این دوچرخه ها ستون فقرات را در موقعیت خوب و مناسبی قرار می دهد و به کاهش درد کمک می کند.

اما اگر دیسک کمر دارید این دوچرخه می تواند برآمدگی دیسک کمر را بیشتر کند.

زین دوچرخه :

زین دوچرخه با یک لایه اضافی برای حمایت استخوان های نشیمن گاه شما بسیار ضروری است.فشار در این ناحیه بین استخوان و پشت ناحیه تناسلی که اعصاب و عروق بدن قرار دارد و فشار بیش از حد ممکن است ایجاد درد و سوزش در ناحیه را موجب شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *