هر دوچرخه شهری، یک شهروند مدرن

دوچرخه سواران به انگیزه های متفاوتی دوچرخه سواری می کنند. برخی دوست دارند با لاستیک های پهن در مسیرهای سنگی برانندو برخی دوست دارند از مسیرهای پیچ در پیچ با دوچرخه جاده ای عبور کنند.

برخی برای ورزش و تندرستی و برخی هم برای تفریح دوچرخه سواری می کنند. بعضی ها عاشق سرعت هستند و برخی هم فقط برای حمل و نقل از دوچرخه استفاده می کنند. اما همه ما از مزایا و فوایدی که دوچرخه سواری به همراه دارد کمال استفاده را می کنیم.

 مطالعه بیشتر: فواید دوچرخه سواری برای بانوان

شاید غیر قابل باور باشد اما علاقه برخی از ما به دوچرخه باعث می شود که مستقیماً در جریان اصلی حمل و نقل قرار بگیریم. دوچرخه از وسایل حمل و نقلی است که به شکل گسترده در سراسر دنیا استفاده می شود.

دوچرخه سواری در دنیای مدرن

در جوامع مدرن و پیشرفته امروز شاهد استفاده روز افزون از دوچرخه به عنوان یک وسیله حمل و نقل درون شهری هستیم. در این جوامع فرقی ندارد که متعلق به کدام طبقه اجتماعی هستیم ، چون نوع تفکر و رفتار اجتماعی ما نشان می دهد که با توجه به خطراتی که زندگی شهری و اجتماعی از آن به دور نیست،از ابزار و امکانات چگونه در بهبود و حفظ منابع سوختی و محیط زیست پیرامون خود برای نسلهای آینده تلاش می کنیم . این همکاری و تفکر اجتماعی است که می تواند ما را به عنوان یک شهروند مدرن از دیگران متمایز کند.

حتما بخوانید:   نکاتی برای دوچرخه سواری حرفه ای

اختراع شگفت انگیز اتومبیل تحرک بی سابقه ای را به مردمان قرن 20 بخشید ؛ اما به دنبال آن ترافیک سنگین، آلودگی هوا، افزایش استفاده از منابع انرژی و اشغال فضای شهری از ارمغانهای اختراع اتومبیل بود.

دوچرخه در جوامع در حال پیشرفته

 در برخی از کشورها مانند کشور خودمان ، بیشتر به عنوان یک وسیله تفریحی به دوچرخه  نگاه می شود تا یک وسیله حمل و نقل؛ به همین دلیل بیشتر از آن که دوچرخه در حمل و نقل شهری دیده شود در پیست های دوچرخه سواری یا باشگاه ها و پارکها به وفور یافت می شود .

این امر مهم بر دوش قشر آگاه جامعه است که با کمک هم ،فرهنگ جدیدی را که نیاز به آن در کلان شهرهای ما احساس می شود پایه گذاری کنیم.سبکی جدید در زندگی شهری که می تواند ناشی از یک تفکر مدرن باشد و با آن ما را تبدیل به شهروندی متفاوت و متمایز و مدرن کند.
بارها درباره فواید دوچرخه سواری و تأثیرات آن صحبت کردیم این بار می خواهیم راجع به دوچرخه های شهری با هم صحبت کنیم.

حتما بخوانید:   اصول دوچرخه 29er کوهستان

مطالعه بیشتر : خرید دوچرخه مناسب

دوجرخه های شهری

دوچرخه های شهری یک مدل توسعه یافته و جدید از دوچرخه است. دوچرخه شهری با تایرهای نازک خود و نوع طراحی فرمان، وسیله ای مابین دوچرخه کوهستان و دوچرخه های جاده است و با نامهای تجاری متفاوتی چون دوچرخه شهری، دوچرخه سفری و هیبرید عرضه می شوند.

مطالعه بیشتر : چگونه دوچرخه کوهستان مناسب انتخاب کنبم؟

به طور کلی دوچرخه شهری برای سفرهای کوتاه درون شهری مطمئن ، طراحی شده است. ویژگی های متفاوت یک دوچرخه نسبت به دوچرخه دیگر و تولید کننده نسبت به تولید کننده دیگر وجود دارد.

بیشتر این دوچرخه ها به شکلی راحت و با یک حالت راندن خاص طراحی شده اند که در ترافیکها قابل دیدن باشند و ممکن است به هر یک از ابزارهای زیر مجهز باشند: قفسه بار، گلگیر، تنظیم کننده نور و محافظ زنجیر.

دوچرخه های شهری همانند سایر انواع دوچرخه در سایزها و طراحی های متفاوت تولید شده است که می توانید برای آگاهی بیشتر به دوچرخه های شهری کراس چرخ نگاهی بیاندازید.

حتما بخوانید:   نکات کلیدی در انتخاب تجهیزات دوچرخه سواری

ویژگی های دوچرخه شهری

 دوچرخه شهری در شرایط سخت حمل و نقل شهری بسیار متفاوت و متمایز است:

  1. از تولید گازهای گلخانه ای به دور است.
  2. در پارکینگ ها فضای بسیار کمی را اشغال می کند و عملاً هزینه ای برای افراد به دنبال ندارد.
  3. با توجه به رفت و آمد و مدت زمان مأموریت درون شهری فرد ، این امکان وجود دارد که دوچرخه شما را سریع تر از یک اتومبیل به مقصد برساند .
  4. برای بیشتر مردم یک دوچرخه می تواند به عنوان جایگزین اتومبیل (یا حتی به عنوان وسیله نقلیه ثانوی) مورد استفاده قرار گیرد.
  5. داشتن یک دوچرخه عمدتاً می تواند در کاهش هزینه های ماهیانه رفت و آمد شما مؤثر باشد.

اما اگر در شهر یا کشوری زندگی می کنیم که به دلیل آلودگی های شدید محیط زیست و هوا خطر ابتلا به بیماری و آسیبهای وارده بیشتر از فواید سلامتی روحی و جسمی و اجتماعی شماست ، برای حفظ سلامت خود می توانید از دوچرخه های ثابت در محیط های داخل مثل منازل و باشگاه های ورزشی استفاده کنید.

با ما در اینستاگرام همراه شوید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *