هیجان انگیزترین مسیرهای دوچرخه سواری در دنیا

راه سبز کانادا یکی از بهترین مسیرهای دوچرخه سواری

یکی از بلندترین و بهترین مسیرهای دوچرخه سواری در کانادا که مسافتی بیش از ۴ هزار کیلومتر دارد. مسافت بالای این مسیر باعث شده تا دوچرخه سواران بتوانند در مسیر دوچرخه سواری از مناظر زیبا و طبیعی به شدت لذت ببرند.

مسیر ۷ در شیلی

جاده ای ۱۳۰۰ کیلومتری با آسفالتی ناهموار که از مسیرهای بسیار مختلفی عبور می‌کند و مسافران را در چندین بخش وادار می‌کند تا از قایق برای جا به جایی استفاده کنند.

این مسیر یکی از بهترین مسیرهای دوچرخه سواری و از جمله ویژگی‌های اصلی این مسیر می‌توان به مناظر زیبا و متنوع طبیعت کشور شیلی اشاره کرد.جاده ای ۱۳۰۰ کیلومتری که مناسب برای دوچرخه سواری است

مسیر دوچرخه سواری “راه آهن زیر زمینی”

این مسیر ۳۳۱۰ کیلومتری به عنوان یادگاری از تونل‌های زیرزمینی ساخته شده به منظور فرار برده‌ها نام گذاری شده است.افرادی که این مسیر را انتخاب می‌کنند برای دوچرخه سواری در طول سفر خود از ۵ بخش مختلف عبور می‌کنند و در این بخش‌ها می‌توانند از نقاط تاریخی بسیاری دیدن کنند.

حتما بخوانید:  دوچرخه MERIDA RIDE 5000 DISC

جاده میان هانوی تا هوشی مین در ویتنام

اگر دوچرخه سواری در کنار دریا و در امتداد سواحل برای شما لذت بخش است مطمئناً از این مسیر به شدت لذت می‌برید.

این مسیر ۱۲۰۰ کیلومتری در میان دو شهر عظیم ویتنام در امتداد دریا ساخته شده است. با این حال این مسیر هم خالی از سختی نیست و دوچرخه سواران در طول آن باید از بخش‌های مختلفی عبور کنند.

راه Munda Biddi

در زبان محلی بومیان استرالیا نام این مسیر به معنای ” راهی در جنگل” است. این مسیر ۳۳۲ کیلومتری از بخش‌های مختلف جنگل‌های اکالیپتوس عبور می‌کند و می‌تواند مسیر بسیار زیبایی برای علاقه‌مندان به طبیعت و دوچرخه سواری باشد.

دوچرخه سواران و مسافران در طول این مسیر با انواع گونه های حیوانی مختلف مواجه خواهند شد.

جاده گران فوندو در ایتالیا

یکی از بهترین مسیرهای دوچرخه سواری که هر ساله یک دوره مسابقات بزرگ در آن برگزار می‌شود. شرکت کنندگان این مسابقه باید در طول مسیر بیش از ۴۲۰۰ در مسیری ۲۰۹ کیلومتری بالا روند، موضوعی که باعث شده تا بسیاری از دوچرخه سواران مسیرهای عادی نتوانند به هدف نهایی مسابقه برسند.

حتما بخوانید:  دوچرخه سواری در مسابقات (۲)

مسیر du Comte Jean در بلژیک و فرانسه

بلژیک کشوری است که در آن جاده های بسیاری مخصوص دوچرخه سواری ساخته شده و رفت و آمد خودروها به صورت کامل در آن‌ها ممنوع است.

این مسیر ۲۲۰ کیلومتری نیز در بخش‌های به صورت انحصاری برای دوچرخه سواران است و می‌تواند یکی از بهترین تجربه‌ها را برای مسافران به همراه داشته باشد.

جاده لوشان تا بایون در فرانسه

مسابقات تور دو فرانس اولین بار در سال ۱۹۱۰ از مسیرهای کوهستانی عبور کرد. در طول بخش دهم این مسابقه، نفر اول بیش از ۱۴ ساعت در مسیر ۳۲۵ کیلومتری میان شهر لوشان تا بایون پا زد.

در آن زمان این مسیر به صورت کامل خاکی بود موضوعی که به سختی هرچه بیشتر مسابقه می‌افزود.

مسابقات دوچرخه سواری کیپ‌تاون در آفریقای جنوبی

با مسیری ۱۰۹ کیلومتری شاید این سری از مسابقات در نوع خود طولانی‌ترین نباشد اما بدون شک شلوغ‌ترین محسوب می‌شود.

در برگزاری سالانه آن بیش از ۳۵ هزار نفر دوچرخه سوار شرکت می‌کنند که باعث می‌شود تا کیپ‌تاون هر ساله میزبان شلوغ‌ترین مسابقه دوچرخه سواری جهان باشد.

حتما بخوانید:  دوچرخه سواری در مسابقات (۱)

Lands End to John OGroats در انگلستان

مسیری ۱۴۵۰ کیلومتری در کشور جزیره ای انگلیس. این مسیر با توجه به راهی که دوچرخه سواران برای پیمودن آن انتخاب می‌کند می‌تواند کمی کوتاه تر یا بلندتر باشد.اولین رکورد پیمایش این راه در سال ۱۸۸۵ در ۶۵ روز به ثبت رسید.