پیست های دوچرخه سواری پایتخت

نوستالژ ی ترین تفریحی که تب و تاب آن همیشه با آمدن تابستان و تمام شدن امتحانات آخر سال به سراغ هر خانواده ای می آید ، دوچرخه سواری است. قیمت ارزان دوچرخه و در دسترس بودن و هیجان وصف ناپذیر دوچرخه سواری را در کمتر ورزشی می توان یافت که تمام رده های سنی را هم در بر گیرد. با گذشت زمان از اهمیت دوچرخه سواری نه تنها کاسته نشده بلکه در جوامع مدرن امروزی به عنوان نماد فرهنگ و مدرنیته شناخته می شود.

اگر تا به اینجا با کراس چرخ همراه بوده باشید، اندر احوالات دوچرخه و مزایای آن سخن های فراوان شنیده اید. از آموزش دوچرخه سواری به کودکان صحبت کردیم و برای والدینی که شاغل هستند و فرصت آموزش به فرزندان خود را ندارند، مدارس دوچرخه سواری را پیشنهاد میکنیم.

کراس چرخ به عنوان دوست دیرین طبیعت و حامی محیط زیست و نیز ارتقای فرهنگ دوچرخه سواری مخصوصا در کلان شهری چون تهران برای رفاه حال علاقه مندان به معرفی پیست های دوچرخه سواری و کرایه دوچرخه پایتخت می پردازد:

پیست دوچرخه سواری پارک چیتگر

کمتر شهروند تهرانی وجود دارد که با پارک چیتگر خاطره بازی نکرده باشد. از اولین و حرفه ای ترین پیست های دوچرخه سواری تهران در این پارک بنا شده است.crosscycle chitgar parkو با مسیر های پر پیچ و خم خود و گذر از لابه لای درختان جنگلی پارک ، این پیست را به محبوب ترین پیست های دوچرخه سواری پایتخت تبدیل کرده است. پیست دوچرخه سواری چیتگر مخصوص دوچرخه سواران کوهستان حرفه ای ساخته شده است ؛ اما از  رشته های سرعت و استقامت نیز غافل نبوده. مجموعه دوچرخه سواری پارک چیتگر با یک پیست مجزا برای  بانوان دوچرخه سوار در تمام ایام هفته باز است. دوچرخه سواران در پیست مشمول بیمه می شوند. آمبولانس و کمک های اورژانسی در محوطه پارک وجود دارد. امکان کرایه دوچرخه برای همگان با ارائه کارت شناسایی معتبر امکان پذیر است. این پارک در کیلومتر 9 بزرگراه تهران – کرج واقع شده است و دسترسی به پیست از ورودی های 2 و 3 پارک آسان تر است.

حتما بخوانید:   دوچرخه سواری کوهستان در جاده های ایران

پیست دوچرخه سواری پارک سرخه حصار

پارک جنگلی سرخه حصار از قدیمی ترین پارک هایی است که در آن پیست دوچرخه سواری وجود دارد. این پارک واقع در شرق تهران است . تمام جاده های این پیست دوچرخه سواری آسفالت بوده و از فضا و شیب مناسبی برای رکاب زدن برخوردار است. از نکات مثبت این پیست، وجود پیست دوچرخه سواری مخصوص کودکان است.

پیست دوچرخه سواری برج میلادcrosscycle milad tower

در یک مجموعه لاکچری می توانید پایتخت خود را از هر سمت و سویی هنگام دوچرخه سواری ببینید. مجموعه پیست دوچرخه سواری برج میلاد، شامل پیست سرعت، استقامت، حرفه ای و آماتور می باشد, که از ساعت 9 صبح تا 10 شب به روی تهرانی های عزیز باز است. با پرداخت تنها 3000 تومان می توانید دوچرخه کرایه کنید.

پیست دوچرخه سواری بوستان بهشت مادران

این پارک در تمام روز های هفته به جز جمعه ها مخصوص بانوان است. حجاب در این پارک اجباری نیست و خانم ها می توانند با راحتی و فراغ بال و لباس دلخواه خود دوچرخه سواری کنند. دارای پیست حرفه ای و نیمه حرفه ای دوچرخه سواری است که در شرق بزرگراه حقانی و غرب منطقه سید خندان قرار دارد.

حتما بخوانید:   جاده شب تاب برای دوچرخه سواری در هلند

پیست دوچرخه سواری پارک ولایت

یکی از بزرگترین ، زیباترین و مدرن ترین مجموعه های تفریحی و ورزشی تهران است که در جنوب تهران واقع شده است. پیست دوچرخه سواری این مجموعه حرفه ای ، استاندارد و رایگان است. از ویژگی های این پیست ارائه خدمات به نابینایان عزیز است این پیست همه روزه برای علاقه مندان و ورشکاران باز است. از نکات قابل توجه این مجموعه، مجموعه شهربانو پارک ولایت است که دارای پیست دوچرخه سواری بانوان می باشد. crosscycle parkاین مجموعه انتهای اتوبان نواب قرار دارد.

پیست دوچرخه سواری پارک نهج البلاغه

این پیست در محدوده شمال بزرگراه حکیم تا بزرگراه همت است و با طول 9 هزار متر یکی از پیست های استاندارد پایتخت است.

پیست دوچرخه سواری مجموعه ورزشی تختی

ورزشگاه تختی پنجمین ورزشگاه بزرگ ایران است که در شرق تهران واقع شده است. استفاده از کلاس های آموزشی مجموعه برای خانم ها فقط در فصل تابستان امکان پذیر است. دارای پیست دوچرخه سواری و امکان آموزش دوچرخه سواری از مبتدی تا حرفه ای هم در این پیست وجود دارد.

حتما بخوانید:   Scultura فاتح سکوی دوچرخه سرعتی 2016

دوچرخه سواری مترو صادقیه

این مسیر دوچرخه سواری با هدف استفاده از دوچرخه در سفرهای شهری و کاهش حجم ترافیک و آلودگی هوا در سطح تهران توسعه پیدا کرده است. این مسیر در حال توسعه در غرب تهران است و امکان کرایه دوچرخه از کیوسک های کرایه دوچرخه شهرداری در این منطقه فراهم است.

سایر پارک های شهر تهران با همت شهرداری مناطق مختلف اقدام به ایجاد پیست های دوچرخه سواری کرده اند تا فرهنگ دوچرخه سواری در بین مردم گسترش دهند. از جمله این پارک ها عبارتند از :

مجموعه ورزشی باشگاه انقلاب، بوستان بعثت ،بوستان تسلیحات ، بوستان صبا ، پارک الهام ، بوستان تمدن ، بوستان کوثر، پارک رازی ، پارک پیروزی ، پارک گلسار ، پارک اندیشه ، بوستان دانش ، بوستان شهروند و پارک قوری چای.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *