چرا باید دوچرخه سواری کنیم ؟

برای بسیاری از افراد دوچرخه سواری روزانه مانند یک رویای دور و دست نیافتننی است. مشکلات ناسازگاری مسیرهای رفت و آمد و آب و هوا ، نیاز به مدیریتی بیشتر از یک دوچرخه سواری آماتور دارد.

در اینجا به بررسی اینکه چرا دوچرخه سواری روزانه برای همه افراد مورد نیاز است ، می پردازیم:

رفت و آمد لذت بخش

برای دوچرخه سواری روزانه ،باید زمان دوچرخه سواری جزء برنامه روزانه شما و یا در مسیر رفت و آمد های روزانه شما قرار بگیرد تا برایتان به عنوان کاری روزانه درآید. استفاده از دوچرخه برای مسیرهای کاری روزانه یکی از راه های استفاده از حمل و نقل شهری است که فواید سلامتی فراوانی برایتان به دنبال خواهد داشت.

و از راه های پیشگیری از ترافیک شهری و آلودگی محیط زیست ایجاد فرهنگ دوچرخه سواری در رفت و آمد های شهری است. امروزه رفت و آمد با وسیله نقلیه شخصی منجر به چاقی و بماری های ناشی از کم تحرکی در افراد شده است.

حتما بخوانید:   چرا دوچرخه سواری در پاییز لذت بخش است؟

حتی تحقیقات نشان داده که روزانه ۳۰ دقیقه دوچرخه سواری منجر به پیشگیری از سرطان پستان می شود.

روحیه و ذهن خلاق

وتی به استفاده از دوچرخه در رفت و آمد های خود عادت کنید، نسبت به مسایل  بعد از آن در طول روز واکنش بهتری خواهید داشت. ورزش روزانه منجر به خستگی کمتر و افزایش انرژی شما می کند و حافظه و قدرت تخیل و تفکر شما را بهبود می بخشد.

کنترل تغذیه

شما می توانید تغذیه خود را کنترل کنید و وزن خود را ایده آل نگه دارید. یکی از دلایلی که می گوید ورزش روزانه بسیار مفید است این است که ورزش منجر به سوختن چربی و غذای اضافی می شود و ماهیچه ها را پرورش می دهد.

طول عمر بیشتر

دوچرخه سواری روزانه چیزی بیش از سلامتی و خوشحالی برایتان به همراه دارد. این کار زمان سپری شده را برایتان طولانی تر می کند و در نتیجه سالم تر و شاد تر خواهید بود.

حتما بخوانید:   دوچرخه سواری و تاثیر آن بر صافی کف پا

تحقیقات نشان داده است که دوچرخه سواری در بین افراد بین ۷۰ تا ۸۰ سال منجر به افزایش سن حداقل ۵ سال برای این افراد شده است. این تحقیقات بر روی افرادی انجام شده که جوان نبوده اند و ۳ سال امید به زندگی را در آنها افزایش داده است. پس برای ورزش کدن هیچ گاه دیر نیست.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *