چرا دوچرخه سواری باید جایگزین رانندگی شود؟

بالا رفتن قیمت بنزین  ،که مطمئنا در سال های آینده نیز به دلیل کم شدن منابع سوختی، رو به افزایش خواهد بود از دلایلی است که ایجاب میکند یا سوخت جایگزین آن پیدا شود و یا از وسایل دیگری برای تردد های روزانه خود استفاده کنیم.

  تجربه زندگی در شهرهای بزرگ مانند تهران نشان داده که استفاده از تاکسی، اتوبوس و مترو و به طورکلی وسایل نقلیه عمومی نیز شما را با مسایل بیشماری  مواجه خواهد کرد. انتخاب دوچرخه و ایجاد فرهنگ استفاده از دوچرخه نیاز به یک تصمیم جمعی دارد.

کما اینکه این روزها شاهد گروه های مختلف دوچرخه سواری در نقاط مختلف شهرمان هستیم . اصرار و پافشاری بر استفاده از دوچرخه در ترددهای شهری به محل کار و انجام امور روزانه مسئولان را نیز در ارائه خدمات و حفظ امنیت دوچرخه سواران مصمم تر خواهد کرد. چون به هرحال فواید اینوسیله نقلیه ساده و ارزان را نمی توان نادیده گرفت مخصوصا در جایی که تقاضا برای استفاده از آن بالا برود.

حتما بخوانید:   آسمان آبی،زمین پاک - فواید دوچرخه سواری برای آلودگی هوا

با دوچرخه سواری از شهر خود بیشتر لذت ببرید

هنگام دوچرخه سواری در شهر می توانید از دیدن محله ، مناظر و ساختمان های شهر خود لذت بیشتری ببرید.سوپرمارکت ها،نانوایی و ساختمان های مهم در دید شما قرار می گیرند. با دوچرخه سواری در شهر شما تبدیل به یک جستجوگر خواهید شد و مانند یک توریست، هر دوچرخه سواری یک  ماجراجویی برای شما به همراه خواهد داشت.

دوچرخه سواری کنید تا پزشک خود را کمتر ملاقات کنید

تنها با10  متر دوچرخه سواری و پدال زدن در طول روز حدود 400 کالری بسوزانید. مطالعات نشان می دهد که دوچرخه سواری در طول هفته فشار خون و استرس شما را کاهش می دهد و موجب افزایش انرژی و بهبود خلق و خوی شما می شود.

دوچرخه شما هیچ گاه در ترافیک نمی ماند و همیشه یک نقطه از پارکینگ به شما تعلق خواهد داشت

اگر شما هم در شهر های بزرگ زندگی می کنید با جرات تمام می توانم بگویم که نصف ساعات روز خود را در ترافیک و چراغ قرمز می گذرانید ،درصورتی که  با دوچرخه سواری همه ترافیک ها و چراغ قرمزها را پشت سر خواهید گذاشت.بوق زدن و درگیری با سایر رانندگان عصبانی هم از مسائلی است که هرگز در دوچرخه سواری با آن روبرو نخواهید بود.

حتما بخوانید:   بررسی دوچرخه MERIDA eONE-SIXTY 800E از نگاه مجله E_MOUNTAINBIKE

هزینه های  شما با دوچرخه سواری کمتر می شود

از مشکلات مهم رانندگان قبض های جریمه ،بیمه و هزینه نگهداری و تعمیرات خودرو است که باانتخاب دوچرخه دیگر خبری از این هزینه های اضافی نیست. به علاوه در مصرف سوخت صرفه جویی کرده اید و حفظ هوای پاک شهرتان هم قدم مهمی برداشته اید.

وقتی دوچرخه سواری می کنید عضویت خود را در باشگاه های ورزشی  سرپوشیده لغو کنید

شما یک دوچرخه سوار هستید که از تمام زمانهایی که مجبور بودید در ترافیک و شلوغی به بطالت بگذرانید نهایت استفاده را می کنید.هم ورزش  می کنید هم به مقصد سریع تر می رسید و هم در  وقت خود صرفه جویی می کنید.دوچرخه سواری هماننند تردمیل و الپتیکال ضربان قلب شما را بالا مییبرد ومانند سایر دستگاه های ورزش  های هوازی عمل میکند ؛ بدون اینکه به انتظار استفاده از دستگاه های ورزشی در باشگاه ها باشید و یا در رفت و آمد به باشگاهها  وقت بگذرانید .

حتما بخوانید:   دوچرخه های شهری کراس

همین امروز دست به کار شوید  و با انتخاب یک دوچرخه مناسب از افرادی باشید که دوچرخه را نه به عنوان یک وسیله ی تفریحی بلکه به عنوان یک فرهنگ غنی رواج میدهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *