چند نکته برای دوچرخه سواری در زمستان

تجهیزات مدرن دوچرخه سواری ،پوشاک و تجهیزات جدید ایمنی موجب شده که دوجرخه سواری حتی در شرایط بد آب و هوایی هم امکان پذیر باشد. پارکینگ برای شما رایگان است و نیازی به صرف هزینه برای سوخت ندارید. پس چه وسیله ای  بهتر از یک یک دوچرخه در روزهای پر ترافیک و شلوغ برفی می تواند شما را سریعتر به مقصد برساند؟

به هر حال بازهم دوچرخه سواری در زمستان ، مخصوصا روزهای برفی مشکلات خاص خود را دارد. تاریکی زود هوا ، خیابان های یخ زده و از بین رفتن خطوط مسیر دوچرخه سواری می تواند بخشی از مسائلی باشد که با آن روبرو هستید.

اما استفاده از لباس گرم و مناسب، چراغ ، وگلگیر و همچنین اضافه کردن لاستیک مناسب ، سواری در زمستان را برای شما راحت خواهد کرد. در اینجا چند نکته مهم را برای علاقه مندان به دوچرخه سواری در زمستان را برایتان بررسی می کنیم تا با رعایت آن یک زمستان فوق العاده را پشت سر بگذارید:

حتما بخوانید:   دوچرخه Merida Cyclo Cross 6000

شرایط جاده

باور کنید یا نه در زمستان هم مانند دیگر فصل های سال اکثر پیاده روها خشک و تمیز و خالی از هرگونه گل و لای است. چون نور خورشید ، شن و ماسه و نمک به سرعت اثرات بارندگی را از بین می برد.

ثابت دوچرخه سواری کنید

در جاده های لعزنده دوچرخه سواران باید بسیار آرام و روان دوچرخه سواری کنند.از ترمز چرخ عقب برای سطوح لغزنده به آرامی استفاده کنید. و همیشه آماده این باشید که پای خود را در صورت نیاز از روی پدال بردارید.

به اطراف خود با دقت نگاه کنید

اتومبیل رانان در زمستان نسبت به دوچرخه سواران دید کمتری دارند .با احتیاط دوچرخه خود را برانید و با رانندگان تماس چشمی برقرار کنید تا هوشیاری آنان بالاتر برود.

دوچرخه مناسب انتخاب کنید

از دوچرخه جاده گرانقیمت خود یا دوچرخه تمام کمک فنر کوهستان خود در روزهای برفی استفاده نکنید. شن و ماسه و نمک و گل و لای می تواند کمک فنر و چرخ دنده دوچرخه شما را از بین ببرد.

حتما بخوانید:   دوچرخه برقی MERIDA eONE-TWENTY

در عوض با یک دوچرخه قدیمی تر و اضافه کردن گلگیر ، چراغ و شب رنگ و تعویض لاستیک ها می توانید زمستان خود را سپری کنید.

چرخ های پهن

 دوچرخه های با چرخ های پهن تبدیل به محبوب ترین دوچرخه ها در فصل زمستان و شهر های برفی شده اند. این دوچرخه ها با لاستیک های پهن آج دار بیشترین سطح تماس را با زمین دارند و کمتر دچار لغزندگی در جاده ها می شوند.

پوشاندن سر و پیشانی

ژاکت های کلاه دار در زمان دوچرخه سواری مانند یک بادبان عمل می کند و موجب اذیت شدن شما می شود. در عوض بسیار از دوچرخه سواران از کلاه های پشمی و عینک اسکی در دوچرخه سواری استفاده می کنند. و از کلاه ایمنی هم به عنوان یک عایق استفاده می کنند.

دست و پای خود را گرم نگه دارید

وصل کردن دستکش به فرمان برای داشتن انگشتان گرم و پوشیدن چکمه در روز های زمستانی اندام های مهم شما را گرم نگه می دارد. البته در روزهای بسیار سرد برخی از دوچرخه سواران از کفش های مخصوص با عایق استقاده می کنند که بسیار در گرم نگه داشتن بدن آنها را کمک می کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *