چند نکته برای دوچرخه سواری در شب

دوچرخه سواری در شب اگر همراه با رعایت نکات ایمنی باشد می تواند بسیار مفرح باشد. دوچرخه شما باید همراه با یک یا چراغ و چند نوار رفلکس باشد. به یاد داشته باشید که حتما باید از لباس های  روشن و یا دارای نوارهای شب رنگ استفاده کنید.

همانطور می بینید امکانات برای دوچرخه سواری در شب  بسیار بالاست. این امکانات طراحی شده اند تا شما در شب برای سایر وسایل نقلیه قابل تشخیص باشید و خیلی از این ها را می توانید با قیمت بسیار ارزان تهیه کنید.

هرچه چراغ های دوچرخه باشد در شب بسیار بهتر است. چراغ های چشمک زن ، چراغ عقب و جلو ،شب رنگ و جلیقه های رفلکس بسیار به دیده شدن شما در شب کمک می کند.

چون اکثر دوچرخه سواران در زمستان و پاییز هنگام برگشت از محل کار ، با تاریکی کامل و یا غروب روبرو هستنِد پس باید برای راندن در این زمان آموزش ببینند.

حتما بخوانید:   مهارت های دوچرخه سواری (۳)

 اهمیت روشنایی در دوچرخه

در برخی کشور ها استفاده از چراغ پیشانی ، جلیقه های شب رنگ، شب رنگ در پدال ها و پره های دوچرخه جزء اجبار است. نور قرمز عقب مخصوصا نور چشمک زن بسیار در دیده شدن دوچرخه سوار توسط سایر رانندگان موثر است. و این کار به دلیل تاثیر بالایی که دارد در برخی از کشورها همراه با برچسب های شب رنگ به عنوان یک قانون لازم الاجرا است.

بسیاری از انواع چراغ های جلو مخصوصا از نوع چشمک زن آن وجود دارند. بسیاری اعتقاد دارند که نور های فلاش بیش از حد روشن هستند و چشمان رانندگان روبرو را اذیت می کنند.

نکته بعدی جلیقه دارای شب رنگ است. حتی می توانید از دستکش ها و یا سر آستین های رفلکس استفاده کنید که در بازار به راحتی می توانید آن ها را تهیه کنید.

مورد بعدی این است که هر چه قدر هم شما مانند یک درخت کریسمس روشن باشید باز هم باید به محیط  بیرون توجه داشته باشید.چاله های آب ، برگ های انباشته در خیابان ، گل و لای انباشته می تواند برای دوچرخه سواران تهدید باشد.

حتما بخوانید:   مهارت های اولیه در دوچرخه سواری (۲)

استفاده از زنگ هم در هوشیاری سایر رانندگان و عابران موثر است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *