چند نکته برای نگهداری از دوچرخه

برنامه نگهداری و محافظت از دوچرخه می تواند در شرایط مختلف متنوع باشد. دوچرخه هایی که برای استفاده در زمین های خاکی، کوهستان و … تولید شده اند نسبت به دوچرخه هایی که در ماه 1 بار از آسفالت رد می شوند و دست نخورده باقی می مانند،‌ نیاز به نگهداری بیشتری دارند.

نکاتی برای نگهداری از دوچرخه

با این وجود استفاده از راهنمایی های زیر به حفظ عملکرد خوب دوچرخه کمک می کند – و زمان مراجعه به مکانیک مخصوص دوچرخه را نیز به شما می گوید!
این نکات نیاز به ابزار های ضروری دارد (پیچ گوشتی، آچار فرانسه، روغن دوچرخه و گریس) و این را فراموش نکنید: یک تلمبه برای تنظیم باد تایر ها!

  1. دوچرخه خود را داخل منزل – پارکینگ یا مکان سرپوشیده – نگهداری کنید؛ از قرار دادن آن در محیط خارج جلوگیری کنید. رطوبت هوا و آلودگی های موجود می توانند آسیب های بیشتری به فیزیک دوچرخه وارد کنند.
  2. دوچرخه هایی که در محیط های بارانی و جاده های خاکی استفاده می شوند،‌به سرویس و نگهداری بیشتری نیاز دارند. بنابراین اگر از این دسته دوچرخه سواران هستید به این نکته پی خواهید بر که دوچرخه شما به مراقبت بیشتری نیازمند است.
  3.  از WD-40 برای زنجیر استفاده نکنید – WD-40 برای درب ها و چیز هایی است که بعضی اوقات در بازه های بلند مدت حرکت می کنند،‌نه دوچرخه! – دوچرخه دارای فشار ها و حرکات زیادی است. در واقع، این ماده زنجیر را آغشته به روغن خالص می کند و باعث می شود تا زنجیر بر روی دندانه های قاب جلویی لیز بخورد و اصطکاک لازم را نداشته باشد. به جای آن از روغن های مخصوص زنجیر دوچرخه استفاده کنید.
  4.  اگر دوچرخه شما دچار آسیب شد یا یک دوچرخه دست دوم خریداری کردید؛ توصیه می کنیم دوچرخه را به یک تعمیرگاه تخصصی برده و از سطح کارآیی و یازده آن آگاهی پیدا کنید.
  5.  لذت ببرید! بیاد داشته باشید که اولین هدف دوچرخه سواری حمل و نقل راحت و شادی و نشاط است!
حتما بخوانید:   دوچرخه سواری هنگام سرما خوردگی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *