چه تفاوتی بین دوچرخه ی کوهستانی و دانهیل وجود دارد؟

 در مطالب قبل کراس چرخ تفاوت بین دوچرخه ی سایکلو کراس و دوچرخه ی کوهستان را گفتیم و در اینجا بیشتر تمرکزمان بر روی دوچرخه های دانهیل است. دوچرخه های دانهیل محکم اند و دارای 2 کمک فنر با دامنه ی 2 برابر هستند که آن ها را در زمین های سخت و با سرعت بالا،بسیار ماهر ساخته است.

دوچرخه های دانهیل

از آن جا که مسابقات دانهیل در سرعت های بالا انجام می شوند،عبور از مانع ها را برای دوچرخه سوار سخت می کند.crosscycle downhill mtbبدنه ی دوچرخه دانهیل از موادی محکم (معمولا تیتانیوم،فلز و فیبر کربن) ساخته شده است . وزن آن جز مهمترین موضوعات نیست چون در بیشتر مسابقات سراشیبی کمی وجود دارد.بدنه ی آن شکل هندسی متفاوتی دارد که دوچرخه سوار را بیشتر در عقب دوچرخه جای می دهد. همه ی دوچرخه های دانهیل دو کمک فنر دارند و با دامنه ای برای چرخ عقب،ضربه را کاهش می دهد.

حتما بخوانید:   دوچرخه مناسب برای افراد بلند قد

چرخ ها

دوچرخه های دانهیل معمولا دارای چرخی 26 اینچی به جای 29 اینچی هستند و از آنجا که این چرخ ها طوقه هایی دارند که انعطاف پذیر و سخت تر هستند. دوچرخه سوارانی که دانهیل دارند معمولا چرخ هایشان را در فشار کم می رانند تا در زمین های لیز یا در هنگام ضربه تعادلشان را از دست ندهند.

کمک فنر دوچرخه های کوهستان

دوچرخه های کوهستان انواع گوناگونی دارند که این گوناگونی و تنوع در اجزایی چون کمک فنر دوچرخه کوهستان  نیز وجود دارد . اما دوچرخه های کوهستان ساختمان بسیار قوی دوچرخه های دانهیل و دامنه ی زیاد آن ها را نیاز ندارند؛ چون در مسابقات دانهیل و با سرعت بالا و ضربه های شدید از آن ها استفاده نمی شود.این دوچرخه ها بدنه های سبک تری دارند و توانایی آن ها برای مقابله با ضربه ها در مقایسه با دوچرخه های دانهیل کمتر است ولی به دلیل سبک تر بودنشان خیلی سریع تر از سراشیبی بالا می روند.

حتما بخوانید:   محاسبه ارتفاع زین دوچرخه

انتخاب دوچرخه

وقتی می خواهید دوچرخه ای را برای مسابقات دانهیل یا زمین هایی پر از ضربه های شدید بخرید حتما انتخاب شما دوچرخه ی دانهیل خواهد بود. البته دوچرخه های کوهستان با 2 کمک فنر تقریبا در هر شرایط هوایی مناسب اند.پس اگر اهل گشتن با دوچرخه در همه ی فصل ها و در طبیعت و کوهستان هستید، دوچرخه ی کوهستان برای شما بهترین انتخاب است.

اگر این پست برایتان مفید بوده است آنرا با دوستان دوچرخه سوار خود به اشتراک بگذارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *