چگونه ارتفاع زین منجر به درد زانو می شود؟

قسمت های مختلف دوچرخه می تواند زانو های شما را تحت تاثیر قرار دهند و زین دوچرخه یکی از مهم ترین آن ها است. ارتفاع صحیح زین دوچرخه می تواند بر سرعت و کارایی دوچرخه سوار تاثیر بگذارد. در صورتی که ارتفاع نامناسب باعث هدر رفتن انرژی و درد در ناحیه کمر ، زانو و ساق پا شود.

ارتفاع بالای صندلی دوچرخه منجر می شود که لگن شما تکان بخورد و هر پای خود را به سمت پدال بکشید و نیروی کمی از پاها به سمت زین انتقال می شود. در صورتی که پاها با کمی خم شدن می تواند انرژی بسیار بالایی را انتقال دهند.

چه زمانی زین دوچرخه به زانوها فشار وارد می کند؟

وقتی زین شما بیش از اندازه پایین باشد، بر روی زانو فشار وارد می شود و یا کشکک و غضروف پا دچار ساییدگی و آسیب می شوند. ارتفاع زیاد زین هم منجر به کشیدکی عضلات پا می شود . در ناحیه داخلی و بخشی از لگن این کشیدگی منجر به درد خواهد شد.

حتما بخوانید:   چرا دوچرخه سواری در داشتن خوابی آرام به شما کمک می کند؟

دوچرخه هایی که در فروشگاه ها به فروش می رسد با ارتفاع تنظیم شده فروخته می شود. باز هم شما با توجه به قد و یا محاسبه ارتفاع مناسب زین می توانید ارتفاع صحیح را تنظیم کنید تا از آسیب های پیش بینی شده جلوگیری کنید.

به گزارش مرکز انجمن فیزیوتراپی استرالیا ، شما می توانید درد زانوی خود را با تغییر طول محور پدال از بین ببرید به طوری که در وضعیتی که پای شما بر روی پدال قرار دارد،‌از ابتدا تا انتهای پای شما را پدال باید پوشش دهد . اگر باز هم درد احساس شود باید حتما به یک فیزیوتراپیست مراجعه کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *