چگونه در مسیرهای خاکی دوچرخه سواری کنیم؟

در زمان ها و مکان های متفاوت هنگام دوچرخه سواری ممکن است با مسیر های خاکی و یا گرد و خاک شدید مواجه شوید، در چنین مواقعی رعایت چند نکته به شما برای رسیدن به مقصد و دوچرخه سواری مطمئن کمک می کند.

از چیزی نترسید

به محض اینکه بخواهید از چیزی بترسید، به همان اندازه هم آن کار رایتان سخت و طاقت فرسا خواهد بود. به دوچرخه سواری خود به عنوان یک چالش سرگرم کننده نگاه کنید نه یک مشکل لا ینحل. اینکه بعد از سپری کردن شرایط سخت تجربه ارزشمندی به دست خواهید آورد و از دوچرخه سوای خود در شرایط متفاوت لذت ببرید.

آرامش داشته باشید

اگر در خاک و شن گیر افتاده اید ، بدن خود را سفت نکنید. چون به محض اینکه چنین کاری را انجام دهید. حرکت برای شما سخت تر خواهد شد و افتادن شما نیز راحت تر می شود. شانه ها ، دست ها و آرنج خود را شل کنید و اجازه دهید که قدرت درونی شما دوچرخه را کنترل کند.

حتما بخوانید:   پوشش مناسب دوچرخه سواران

بالا بمانید

در هنگام گیر کردن در سطح شل خود را بالا نگه دارید . چون شما نیاز به حرکت دارید و باید بتوانید به سمت خارج از مسیر یا اطراف حرکت کنید و در سطح شل گیر نکنید.

ویژگی های ترمز دوچرخه خود را بشناسید

به این معنی است که با فشار کم بر روی ترمز دوچرخه در هر چند ثانیه به سمت عقب و جلو انجام دهید. ترمز شدید گرفتن شانس حرکت دوچرخه شما را کمتر می کند در نتیجه چرخ ها قفل می کنند و نسبت به زمانی که از آن ستفاده نکرده اید کار برایتان سخت تر خواهد شد.

محدودیت های خود را بشناسید

از محدودیت های خود شناخت داشته باشید اما راهی برای به جلو بردن خود نیز پیدا کنید. اگر عصبی باشید دوچرخه سواران پشت سر شما می توانند فشار بیشتری به شما وارد کنند و درصد خطای شما را بالا ببرند. از دیگران کمک بگیرید تا با کمک آنها از آن سختی عبور کنید و ایمنی خود را تامین کنید.

حتما بخوانید:   مهارت های دوچرخه سواری (۳)

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *