چگونه دوچرخه سواری در تابستان را لذت بخش کنیم؟

فصل تابستان نزدیک است و کم کم به روزهایی می رسیم که آسمان اکثر شهرها آبی و آفتاب سوزان هم خود نمایی می کند. این روزها بخترین فرصت برای اینه که با دوچرخه از خانه بیرون بزنید و از دوچرخه سواری لذت ببرید. اما نکته اینجاست که گرمای هوا هم می تواند یک چالش بزرگ برای دوچرخه سواری در این فصل باشد. برای اینکه از تابستان خود و لذت دوچرخه سواری در این فصل تابستان بهره کافی ببرید در اینجا نکاتی را برای دوچرخه سواری در تابستان برایتان بازگو می کنیم:

بدن خود را هیدراته نگه دارید

یکی از شرکت های تولید آب معدنی بر روی بسته های خود این شعار را نوشته که آب بخورید و یا بمیرید: واقعیت هم همین است.در روزهای گرم میزان تعریق بدن شما بسیار بالاست پس نکته مهم برای جلوگیری از کم آبی بدن این است که آب زیاد بنوشید ، مخصوصا زمانی که فعالیتی مانند دوچرخه سواری انجام می دهید و پدال زدن انرژی بیشتری از شما می گیرد.

حتما بخوانید:  دوچرخه MERIDA CROSSWAY 500 LADY

پس برای جلوگیری از کم آبی بدن ،مطمئن شوید که هنگام دوچرخه سواری آب کافی همراه دارید ویا در مسیر مکانی جهت توقف برای نوشیدن آب وجود دارد. شما برای یک دوچرخه سواری معقول با سرعت متوسط نیاز به ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ میلی لیتر آب دارید.اگر هم می خواهید دوچرخه سواری طولانی را تجربه کنید در آب خود از قرص های الکترولیت و پودر انرژی استفاده کنید چون با تعریق شما مقدار زیادی نمک و مواد معدنی بدنتان را از دست می دهید. نوشیدن آب را نه تنها در طول مسیر بلکه حتی بعد از دوچرخه سواری نیز ادامه دهید.

از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید

ما اینجا نمی خواهیم از مزایای لوسیون های ضد آفتاب صحبت کنیم. اما شاید کنار ساحل اولین چیزی که به ذهنتان خطور کند استفاده از لوسیون های ضد آفتاب باشد ؛ ولی در مورد دوچرخه سواری بعید می دانم که به فکر استفاده از ضد آفتاب باشید.

یکی از بالاترین فاکتورها برای دوچرخه سواری این است که از پوست خود هم محافظت کنید. به علاوه پوششی که این لوسیون ها بر روی پوست ایجاد می کنند آب بدن را حفظ می کند. سعی کنید با کف دست تمام قسمت های بدن را با لوسیون ضد آفتاب پوشش دهید مثل صورت دست ها و ماهیچه های پا.

حتما بخوانید:  دوچرخه بچه گانه Merida MATTS J12

سخت گیری نکنید

هرچه در گرما سخت تر و سریع تر پدال بزنید،بدن شما نیز سخت تر عکس العمل نشان می دهد.پس وقتی در مسابقه نیستید بهتر است از این نوع سواری ها اجتناب کنید. سعی کنید سرعت خود را در اندازه متعادل نگه دارید تا به اندازه مناسب هم انرژی بسوزانید. اگر به شکل متناوب هم در سایه استراحت کنید یا از این مسیرها برانید خیلی بهتر است.

لباس های مناسب و سبک بپوشید

پوشیدن لباس های مخصوص تکنیکی با ویژگی هایی که دارد و بدن را فشرده نگه می دارد می تواند در تماس با هوا بدنتان را خنک کند. جوراب نازک و کفش های بادی نیز به خنک نگه داشتن پاهایتان کمک می کند.

از تغذیه خود غافل نمانید

در روزهای گرم معمولا اشتها بسیار کم می شود ولی سعی کنید از اسنک های انرژی زا ، آجیل و شکلات های مغزدار در طول دوچرخه سواری خود استفاده کنید و حتما با نوشیدن آب همراه باشد.

حتما بخوانید:  MERIDA ONE-SIXTY 7.900

عینک آفتابی خود را فراموش نکنید

دوچرخه سواری در روزهای روشن و آفتابی می تواند برای چشمانتان خسته کننده باشد. همچنین اشعه UV میتواند به چشم ها آسیب برساند. یک عینک مناسب با لنز های تیره از وسایل ضروری برای دوچرخه سواری است.

کلاه ایمنی

نگذارید آفتاب برای مدت طولانی به سر شما بتابد، استفاده از کلاه ایمنی گرمای مستقیم را از سر شما دور می کند. و سوراخ های کلاه مانند تهویه باعث خنک شدن سر می شود.

در ساعات اوج گرما دوچرخه سواری نکنید

یک راه مطمئن برای یک دوچرخه سواری دلپذیر این است که در ساعاتی از روز که آفتاب ملایم تر است برای دوچرخه سواری برنامه ریزی کنید. صبح و یا عصر بهترین زمان برای دوچرخه سواری در تابستان است.