چگونه فریم دوچرخه را اندازه بگیریم؟

دوچرخه ها با توجه به سایز فریم آنها اندازه گیری می شوند.سایز فریم با اندازه لوله  زین (لوله عمودی دوچرخه که زین و میله زین را حمایت می کند) تعریف می شود.

انتخاب یک دوچرخه با اندازه مناسب،‌ دوچرخه سواری را راحت می کند و کنترل آن بهتر است. اندازه ها برای افراد متفاوت است. اگر شما بین ۵ تا ۶ فوت قد داشته باشید یک دوچرخه ۱۸ اینچی برای شما مناسب  است. اگر هم از این اندازه کوتاه تر هستید، باید یک دوچرخه ۱۶ اینچی را انتخاب کنید. برای افرادی هم که قد بلندتری دارند دوچرخه های ۲۰ اینچی مناسب است.

مطالب بیشتر : چگونه لاستیک دوچرخه خود را انتخاب کنیم؟

مرحله اول

لوله بالایی را در نظر بگیرید. این لوله جایی است که میله زین به آن متصل می شود و با کل فریم پیوند پیدا می کند. میله زین هم در واقع قسمتی از فریم است که به صندلی متصل می شود.

حتما بخوانید:   بررسی دوچرخه MERIDA eONE-SIXTY 800E از نگاه مجله E_MOUNTAINBIKE

مرحله دوم

قسمت براکت پایین (bottom bracket) را پیدا کنید. براکت پایین یک قسمت استوانه ای شکل در پایین فریم دوچرخه است و محور پدال از درون این استوانه به هم متصل می شوند.

مرحله سوم

لوله زین را از بالای صندلی تا براکت پایین اندازه بگیرید. اندازه بدست آمده . سایز فریم است.

مرحله چهارم

در صورت لزوم اندازه ها را تبدیل کنید.برخی از دوچرخه ها گاهی به میلی متر و گاهی به سانتی متر هستند. هر اینچ ۲۵/۴ میلی متر است. کافی است برای تبدیل  اینچ به میلی متر عدد بدست آمده را تقسیم بر ۲۵/۴ میلیمتر کنید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *