چگونه لاستیک مناسب چرخهای دوچرخه BMX را انتخاب کنیم؟

لاستیک چرخ های BMX معمولا قطور،دارای برآمدگی زیاد و پهن تر از دوچرخه های معمولی است. لاستیک های بی ام ایکس باید مانند دوچرخه های کوهستان استقامت زیاد داشته باشند ؛ ولی بر خلاف دوچرخه سواران کوهستان، بی ام ایکس سواران آنچنان از مسیر پیست خارج نمیشوند و مسیر های آنها سخت هست ولی پوشیده از سنگ و ریشه درختان نیست.

لاستیک دوچرخه های بی ام ایکس که برای مسیرهای صاف هستند،برای به حالت تعادل در آوردن و انجام حرکات نمایشی روی سطح طراحی شده اند.لاستیک دوچرخه های پرشی برای داشتن تعادل بیشتر،پهنتر و ثابت تر هستند. پیشتر راجع به تفاوت دوچرخه کوهستان و دوچرخه BMX صحبت کردیم؛ اما در اینجا به طور دقیق نحوه ی انتخاب لاستیک دوچرخه BMX را بررسی می کنیم.

 دوچرخه  BMX

قدم اول : چرخ و بدنه را اندازه بگیرید. دوچرخه های بی ام ایکس در 4 سایز اصلی هستند: کوچک ، نوجوان ،ماهران و crosscycle bmx tiresحرفه ای.

اگر شما بالای 12 سال هستید احتمالا دوچرخه ی حرفه ای دارید. چرخ دوچرخه BMX حرفه ای به قطر 50 سانتیمتر است.
قدم دوم: پیستی که تمایل دارید در آن دوچرخه سواری کنید، را انتخاب کنید ؛ مسطح،پرشی یا مسیر با مانع. این انتخاب بر روی نوع لاستیکی که باید استفاده شود تاثیر میگذارد.
قدم سوم: نظر یک فروشنده ی دوچرخه را در مورد اینکه چه مدل لاستیکی مناسب قطر دوچرخه ی شماست،بپرسید.

حتما بخوانید:   اشتباهات رایج در تایم تریل

دوچرخه های BMX مسیرهای مسطح یا فیری استایل (free style)

قدم اول: اگر در مسیرهای مسطح سواری می کنید لاستیکی به پهنای 6سانتیمتر لازم خواهید داشت.هرچه چرخها پهن تر باشند تعادل بیشتری دارند.پهنای گفته شده برای دوچرخه ی بی ام ایکس حرفه ای مناسب است.برای ماهران لاستیک 5 سانتیمتری، برای نوجوانان 4 سانتیمتری و برای سایز کوچک هم پهنای 3 سانتیمتری مناسب است.

قدم دوم: لاستیکی با سطح صافتر و صیقلی تر و برآمدگی های شیار دار انتخاب کنید اگر بصورت عمده در مسیرهای صاف سواری میکنید.

قدم سوم: اگر بیشتر وقتتان را در مسیر های شهری سخت و طاقت فرسا سواری میکنید به دنبال چسبندگی بیشتر در لاستیک هایتان باشید.

قدم چهارم: به دنبال لاستیکهایی باشید که فشار مناسب را تعیین کرده اند(PSI). این میزان معمولا روی بدنه ی لاستیک نوشته شده است.بهتر است لاستیک هایی با PSI حدود 40 تا 70 بخرید.

دوچرخه سواری پرشی

 اول: برای دوچرخه سواری BMX پرشی ،لاستیک های باریکتری نسبت به فیری استایل  انتخاب کنید. برای سایز حرفه ای 5 سانتیمتر و برای ماهران 4 سانتیمتر مناسب است.
دوم: انگشتتان را روی بدنه ی لاستیک بمالید. باید دارای برآمدگی و عمیق باشد.شما برای پرشهای خاکی نیاز به عمیق ترین سطح دارید ،تا وقتی که روی زمین میشینید بیشترین تماس را داشته باشید.
 سوم: لاستیکهایی با حدود PSI بین 40 و 70 انتخاب کنید این کار کمک به آرام و نرمتر روی زمین نشستن،میکند.crosscycle bmx rear end

حتما بخوانید:   نحوه برگزاری مسابقات تور دوچرخه سواری

دوچرخه سواری در مسیرهای خاکی

قدم اول: لاستیک های باریک حدود 5 سانتیمتری برای حرفه ای ها  و 4 سانتیمتری برای ماهران انتخاب کنید. مدل های دیگر سایز های مخصوص به خودشان را دارند.
قدم دوم: لاستیک هایی با سطح شیاردار انتخاب کنید که عمیق نباشند.شما نیاز به کشش بالا بدون مقاومت دارید تا بتوانید سرعتتان را حفظ کنید.
قدم سوم: اگر به دنبال سرعت هستید لاستیکی با PSI بالای 100 انتخاب کنید.لاستیک هایی که تحمل فشار بالا را دارند کمک می کنند که دوچرخه سریعتر حرکت کند.
هشدار: لاستیک مخصوص مسیر های مسطح را برای مسیرهای خاکی استفاده نکنید، ممکن است سُر بخورید.
یک پیشنهاد: از فروشنده ی دوچرخه بخواهید که اجازه دهد با دوچرخه ای که لاستیکی همانند چیزی که شما در ذهن دارید، سواری کنید.این بهترین راه است برای اینکه کاملا تاثیر لاستیک را بر روی دوچرخه سواریتان احساس کنید.

اگر این پست را دوست داشتید می توانید با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

حتما بخوانید:   استفاده از کفش های دوچرخه کوهستان به جای کفش های دوچرخه جاده

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *