چگونه مانند حرفه ای ها دنده دوچرخه را عوض کنیم؟

تغییر صحیح و کارآمد دنده دوچرخه در مسابقات می تواند یک تفاوت آشکار را در عملکرد شما بوجود بیاورد. یک تغییر دنده هوشمندانه می تواند برنده یک مسابقه دوچرخه سواری راتعیین کند.

آموزش صحیح به شما کمک می کند که به راحتی و بدون تغییر سرعت و حفظ قدرت خود، دنده دوچرخه را عوض کنید. برای اینکه در تعویض دنده دوچرخه خود بهترین باشید باید یک آهنگ مخصوصی را هنگام پدال زدن رعایت کنید.

تحقیقات نشان می دهد که به طور متوسط بهترین ریتم پدال زدن، 90 دور در دقیقه است و بدون اینکه بخواهیم راجع به تواناییهای فردی افراد نظری بدهیم،همین حد متوسط را برای همه دوچرخه سواران در نظر می گیریم.

مکانیزم چرخ دنده

چرخ دنده های دوچرخه یک مکانیزمی است که قدرت را با رکاب زدن به چرخ عقب انتقال می دهد و این کار نیازمند یک حفظ آهنگ مناسب است.برای افزایش آهنگ پدال زدن ممکن است به یک دنده پایین تری برای پیدا کردن دنده آسان نیاز داشته باشیم. اگر ببینیم که پدال زدن ما سرعت بالاتری بگیرد ما نیاز به دنده ی پایین تری خواهیم داشت.

حتما بخوانید:   آیا دوچرخه سواری برای زانو درد خوب است؟

دنده پایین برای سرعت کم استفاده می شوند و استفاده از دنده سنگین برای سرعت های بالا بسیار سخت است. تغییر کارآمد دنده دوچرخه نیازمند استفاده مناسب از چرخ دنده های جلو است.

اشتباهات رایج دوچرخه سواران

از اشتباهات رایج که دوچرخه سواران مرتکب می شوند این است که از چرخ دنده ی کوچک جلو با کوچکترین چرخ دنده ی عقب استفاده می کنند.این کار که معمولا از آن به cross chain  یاد می شود و تاثیر منفی بر تعویض دنده خواهد داشت.

هدف شما این است که یک آهنگ طبیعی  برای پدال زدن خود داشته باشید. انتظار تعویض دنده در یک سراشیبی میتواند منجر به سقوط شما شود. سعی کنید برای جلوگیری از این کار کمی زودتر دنده ی خود را عوض کنید و خود را برای آن آماده کنید.

اگر جلوی شما یک تپه وجود دارد که برای آن نیاز به تغییر دنده ی خود دارید. تغییر ناگهانی دنده ممکن است منجر به افتادنشما شود.پس کمی صبر کنید تا سرعت شما پایین بیاید و به اندازه لازم برای تغییر دنده برسد و بعد با دنده سنگین (پایین)  حرکت خود را ادامه دهید.

حتما بخوانید:   حقایقی جالب درباره دوچرخه سواری (۲)

از دیگر اشتباهات رایج که دوچرخه سواران انجام می دهند این است که به خاطر پدال زدن بالا ، دنده از روی چرخ دنده ها زیاد می شود. چرخ دنده های الکتریکی جدید با این توانایی طراحی شده اند که هنگامی که شما پدال هم نمی زنید، دنده را عوض می کنند. اما به هرحال چرخ دنده باید به اندازه متفاوت تغییر کند.

در طول این انتقال، زنجیر و چرخ دنده تعامل کامل دارند و نیروی بیش از اندازه به زنجیر میتواند منجر به درآمدن زنجیر و پاره شدن آن بشود. پس به آرامی پدال بزنید و تنها با فشار آرام بر پدال، دنده را عوض کنید.

تا زمانی که ازسیستم الکترونیکی استفادده می کنید، نمی توانید از نیروی مکانیکی دست خود برای تغییر دنده استفاده کنید. بدترین اتفاقی که ممکن است رخ دهد، تغییر دنده اضافی است. دقت داشته باشید که همیشه بهترین حرکت کدام است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *