چگونه مهارت های خود را در دوچرخه سواری کوهستان بالا ببرید؟

وقتی دوچرخه کوهستان را برای دوچرخه سواری انتخاب می کنید، به این معنی است که می خواهید سریع باشید، دوست دارید به راحتی از روی صخره ها عبور کنید، تپه ها را پشت سر بگذارید واز سرازیری ها وسربالایی ها با مهارت بالا بگذرید. ممکن است بخواهید از طریق دوچرخه سواری کوهستان خود پول،شهرت و اعتبار کسب کنید و یا تنها برای چند ساعت دوری از شلوغی شهر و دنیای پر هیاهو به دامن طبیعت پناه می برید و پدال بزنید.

صرف نظر از اینکه چه هدفی را دنبال می کنید شما باید با اصول اولیه دوچرخه سواری کوهستان شروع کنید. و باید نکاتی را برای آن در نظر داشته باشید:

مراقبت از دوچرخه

خیلی سخته که وقتی در حال دوچرخه سواری هستید بر روی صداهای عجیب و غریب که از دوچرخه به گوش می رسد هم تمرکز کنید و علت آن را بیابید. چک کردن و بررسی دوچرخه قبل از حرکت تنها چند دقیقه طول می کشد که در مقایسه با زمانی که بخواهید با دوچرخه خراب یک پیاده روی طولانی داشته باشید و یا کارتان به اورژانس بکشد، مدت زمان ناچیزی است.

حتما بخوانید:   مهارت های دوچرخه سواری (۳)

قبل از حرکت نگاهی کلی به دوچرخه بیاندازید تا اگر قطعه ای فرسوده شکسته و یا درست کار نمی کند ، بتوانید آن را تعمیر و یا تعویض کنید. نکته دیگر که از اهمیت بالایی برخوردار است این است که مطمئن شوید دوچرخه مناسب و اندازه خود را سوار می شوید. یعنی دوچرخه شما بیش از اندازه کوچک و یا بزرگ نیست چون کنترل آن سخت می شود.

با دوچرخه سواران حرفه ای تر از خود دوچرخه سواری کنید

دوچرخه سواری با کسانی که از شما حرفه ای تر هستند، نه تنها به شما کمک می کند که کمی خود را تحت فشار قرار دهید بلکه با قوانین وتجربیات آنها که در طول سالها رکاب زدن به دست آورده اند ، آشنا می شوید.

دقت کنید تا ببینید آنها بدن خود را در چه حالاتی نگه می دارند و فراز و فرود بدنشان کجاست. در مسیر های سخت و سنگی چگونه خود و دوچرخه شان را مدیریت می کنند و زمانی که کیلومترها از سایرین دور هستند .چگونه پنچری چرخ ها را تعمیر می کنند.

حتما بخوانید:   دوچرخه سواری تریال چیست؟

این ها مهارت های ارزشمندی است که در زمان دوچرخه سواری با سایرین بدست خواهید آورد.

بر روی مکانی که می خواهید آنجا دوچرخه سواری کنید، تمرکز کنید

هنگامی که مسیری را برای دوچرخه سواری انتخاب می کنید به ویژه مسیری که سنگ و خاشاک و زیادی دارد، بر روی مسیری که می خواهید عبور کنید تمرکز کنید. وقتی هدف مسیر باشد از استرس بیهوده ناشی از موانع جلوگیری می کنید و مسیر خود را بهتری پیدا می کنید و قدرت کنترلتان بالا می رود.

آرامش خود را حفظ کنید

فرقی ندارد چه نوع دوچرخه کوهستان را برای سواری انتخاب کرده اید دوچرخه فول کمک فنر یا دوچرخه خشک، باید بدانید بهترین کمک فنر ها دستان و پاهای شما هستند. گاهی در مسیر بایستید و به خودتان استراحت بدید. .به دوچرخه خود اجازه دهید تحت نفوذ شما باشد و سخت نگیرید، اینجوری موانع بیشتری را پشت سر می گذارید.

چرخش پدال

نحوه صحیح چرخش پدال از نکات مهمی است که دوچرخه سواران حرفه ای با تلاش و تجربه فراوان آن را می آموزند. حرکت پدال به شکل مربعی همراه با توقف و حرکت ، تعادل شما را از بین می برید. اما حرکت به صورت چرخش و دایره ای مانند اسپینینگ، ریسک کمتری دارد و قدرت کنترل و تغییر به موقع دنده را به شما می دهد.

حتما بخوانید:   زیبایی،سرعت، راحتی با دوچرخه های مریدا 2016

در پست های بعدی برای ادامه این موضوع همراه ما باشید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *