کربوهیدرات ها؛ سوخت مناسب برای دوچرخه سواران

بسیاری از دوچرخه سواران کربوهیدراتها را میان وعده ای مناسب و یک منبع خوب کالری در طول دوچرخه سواری می دانند. این انرژی به تامین کربوهیدرات فراوان با کمترین مقدار چربی و پروتئین کمک فراوان می کند. بسیاری از دوچرخه سواران به دلیل محدودیت زمان، کار، فعالیت های اجتماعی و یا آموزش و تمرین، تغذیه نامناسب دارند و یا از وعده های غذایی خود می گذرند.

فواید کربوهیدرات برای دوچرخه سواران

خوردن کربوهیدرات ها یک ساعت یا بیشتر قبل از دوچرخه سواری،کمک می کند که سطح قند خون خود را حفظ کنید تا کار خود را به طور مطلوب انجام دهید.محققان دانشگاه ایالتی اوهایو بر این باورند که استفاده از کربوهیدرات ها یک ساعت قبل از ورزش عملکرد ورزشکار را تا12.5 درصد بهبود می بخشد. سعی کنید 40 تا75 گرم کربوهیدرات در ساعت های قبل تمرین و ورزش استفاده کنید.

افزایش انرژی که شما از خوردن مکمل ورزشی در طول یا قبل از تمرین خود میگیرید، از کربوهیدرات های موجود در آن بدست می آید؛ که باعث بالا نگه داشتن قند خون شما وانتقال انرژی به ماهیچه های در گیر در دوچرخه سواری می شود. مکمل ورزشی یا ژل که به صورت انحصاری حاوی کربوهیدرات باشد وجود ندارد. ام به شکل سنتی می توانید از خوراکی هایی چون انجیر و موز یا اسنک های سنتی میزان کربوهیدرات مورد نیاز را دریافت کنید.

حتما بخوانید:   چند نکته برای دوچرخه سواری در ماه رمضان

یک صبحانه کم چرب می تواند جایگزین ارزانی نسبت به مکمل های ورزشی و یا ژل ها باشد.مصرف کربوهیدراتها در طول دوچرخه سواری یک ساعته یا بیشتر شما را قادر می سازد تا با تامین قند خون برای ماهیچه ها که گلیکوژن ماهیچه ها را آزاد می کنند، مسیر طولانی تری را رکاب بزنید. این تولید انرژی می تواند در دوره ای که نیاز به افزایش سرعت است ، ادامه یابد.

ادی کویل، پروفسور دانشگاه تگزاس نشان داد که مصرف کربوهیدراتها در طول دوچرخه سواری می تواند با  حداکثر تلاش 70 درصدی 30 تا 60 درصد خستگی را به تاخیر بیاندازد. برای نتیجه بهتر باید سعی کنید مصرف 40 تا 80 گرم کربوهیدرات را در هر ساعت از دوچرخه سواری خود بگنجانید.

شما می توانید این مقدار از کربوهیدرات را از مکمل های ورزشی ، مکمل ها یا غذاهای حاوی کربوهیدرات یا مایعات حاوی کربوهیدرات مانند نوشیدنی های ورزشی ، بدست آورید. مواد غذایی حاوی کربوهیدرات ها مانند انجیر یا موز احساس سیری به شما می دهد که ممکن است از خوردن ژل های مکمل یا مایعات حاوی کربوهیدرات به دست نیاید.مکمل های ورزشی و ژل ها کوچک هستند و مقدار آب موجود در آنها کم تر است و به راحتی حمل و نقل می شود. به هر حال کم آب بودن مکمل ورزشی از نقاط ضعف آنهاست. و حتما باید قبل از آن 6 تا 8 لیوان آب مصرف کنید. نوشیدن آب بعد از مصرف مکمل ها یا ژل شما را به جذب کافی هیدرات ها تشویق می کند.

حتما بخوانید:   قبل از دوچرخه سواری چی بخوریم؟

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *