کفش های دوچرخه های کوهستان و دوچرخه های جاده

آنچه از تفاوت بین انواع دوچرخه ( دوچرخه کوهستان، جاده، سایکلوکراس و…) به دست می آید بستگی به هدف و علایق شما دارد اما بعد از انتخاب دوچرخه مناسب با جنسیت خود و رشته مورد علاقه خود نوبت به این می رسد که لباس مناسب با رشته دوچرخه سواری خود را تهیه کنید تا کارایی و سلامتی و راحتی شما تامین شود. کفش های دوچرخه سواری، راحتی و امنیت بیشتری را در هنگام دوچرخه سواری به شما میدهند. در اینجا کفش دوچرخه کوهستان و کفش دوچرخه جاده را به شما معرفی می کنیم.

تاریخچه

در اوایل دوره ی گسترش دوچرخه سواری، دوچرخه سواران به دنبال راهی برای کارآمدتر و راحت تر کردن دوچرخه سواری  خود بودند و یکی از کارهای آن ها تغییر در قسمتهای مختلف لباس دوچرخه سواری بود و این شامل کفش ها هم می شد.از آن جا کفش های دوچرخه سواری به وجود آمدند و تا به کنون ساختارشان پیشرفت های قابل توجهی داشته است. کفش های امروزی به گونه ای طراحی  شده اند که هم راحتی را به همراه داشته باشند و هم انتقال انرژی به پدال ها را به خوبی انجام دهند.

حتما بخوانید:  ویژگی دوچرخه های مخصوص مسابقات

کفشهای دوچرخه های جادهcrosscycle road bike shoes

کفش های دوچرخه های جاده معمولا دارای کفی صیقلی و کاملا سفت هستند که خم نمی شوند این ویژگی باعث می شود کفش ها برای دوچرخه سواران جاده بسیار مناسب و برای راه رفتن نامناسب باشند.قیمت آنها از ۷۵ تا ۹۰۰ هزار تومان یا بیشتر است.این تفاوت قیمت به دلیل تفاوت در نوع مواد سازنده ی این کفش هاست بعضی از این کفش ها از چوب هم درست می شوند.

کفشهای دوچرخه های کوهستان

کفش های دوچرخه های کوهستان ضخیم تر از کفش های دوچرخه های جاده هستند.میخ های ته کفش های دوچرخه کوهستان crosscycle mountain bike shoesبرای چسباندن کف کفش به دوچرخه است تا کفش در زمین های ناهموار با زمین برخورد نکند. کفش های دوچرخه کوهستان به بیشتر از یک طرف پدال وصل می شوند تا دوچرخه سواری را آسانتر کنند.

پدال های پنجه گیر و پدال های پیچی

اگر با کراس چرخ همراه بوده باشید به خاطر خواهید داشت که در مورد اینکه چه پدالی مناسب دوچرخه ی شما است صحبت کرده ایم و مزایا و مضرات انواع پدال ها را گفتیم و همانطور که گفته شد بعضی از پدال ها کفش های مخصوص خود را دارند.دوچرخه سواران حرفه ای ترجیح می دهند از پدال های پیچی استفاده کنند که به کفش با میخ هایی مخصوص وصل می شوند و این باعث انتقال حداکثر انرژی از پای دوچرخه سوار به پدال می شود و در گردش ۳۶۰ درجه ای همواره کفش به پدال چسبیده می ماند. در پدال های پنجه گیر،دوچرخه سوار کفش خود را داخل پنجه گیر می گذارد و بعد با استفاده از تنظیمات مخصوص پدال پنجه گیر آنرا سفت می کند.

حتما بخوانید:  یک تریال جذاب با MERIDA BIG.TRIAL 800

اگر این پست برایتان مفید بوده است،آنرا با دوستان دوچرخه سوار خود به اشتراک بگذارید.