کوله پشتی مناسب برای دوچرخه سواری

اگر شما یک ماجراجوی پر رفت و آمد در جاده ها هستید و می خواهید خود را برای یک سفر طولانی با دوچرخه آماده می کنید برای حمل وسایل مورد نیاز و ملزومات خود باید کوله پشتی را انتخاب کنید که برای چنین دوچرخه سواری طراحی شده است.

کوله پشتی هی دوچرخه سواری در اندازه ها و مدل های مختلف ، در بازار وجود دارند و معمولا هر کدام برای نوع خاصی از دوچرخه سواری طراحی شده اند. انتخاب ترکیبی از بهترین ویژگی های کوله پشتی در دوچرخه سواری ، مخصوصا در سفر های طولانی ، یک سواری امن را برایتان به همراه می آورد.

اکثر کوله پشتی ها برای سفرهای جاده ای ساخته و طراحی شده اند. این نوع کوله پشتی ها معولا فضایی برای جای گیری ۱۰ تا ۱۵ لیتر آب ، جای مناسب برای لپ تاپ و یک ژاکت و کتاب و نیز مقداری فضا برای خوراکی دارند. این کوله پشتی ها معمولا محل اتصال نور ایمنی و نیز محل اتصال یا آویزان کردن کلاه ایمنی برای زمان هایی که دوچرخه سواری نمی کنید دارند.

حتما بخوانید:   دوچرخه سواری در مسابقات (۲)

پنل پشتی این دوچرخه برای راحتی بیشتر دوچرخه سوار طراحی شده است. و می تواند در مدت سواری با جایگیری هوا ، چریان هوا را در پشت دوچرخه سوار را به وجود می آورد. و از تعریق بیش از حد هوا می شود. بند های کمری این کوله ها ، بدن شما را بر روی دوچرخه در حالت صاف و متعادلی نگه می دارد.

دانش آموزان معمولا برای طولانی مدت از کوله پشتی های سفری برای حمل وسایل خود بر روی دوچرخه استفاده می کنند. داشتن یک بند به دوچرخه سوار کمک می کند که بدون اینکه کوله خود را دربیاورد آن را به جلو بکشد . گاهی این کوله پشتی ها با اندازه بزرگ تر ۴۰ لیتری ساخته می شوند که برای مسیر های طولانی و دانش آموزان بسیار می تواند کمک کننده و مفید باشد.

برخی دیگر از کوله پشتی ها مخصوص دوچرخه سواری کوهستان طراحی شده اند که بسیار سبک وزن هستند. این کوله ها ضد آب نیستند اما مخزن آب و لوله های مخصوص نوشیدن آب برای سفرهای طولانی دارند.

حتما بخوانید:   تفاوت چرخ های دوچرخه سایکلوکراس و دوچرخه جاده

کوله پشتی که شما استفاده می کنید باید مناسب با بیشترین استفاده ای که از دوچرخه می کنید باشد تا بتوانید از دوچرخه سواری خود لذت ببرید.یک کوله پشتی ضد آب با لایه بیرونی بادوام، از محبوبترین ویژگی ها برای کوله پشتی های دوچرخه سواران است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *