5 دلیل جذابیت تور دوچرخه سواری در ایران

ممکن است برایتان عجیب باشد ولی در میان دوچرخه سواران مسیرهای طولانی،ایران یکی از مقصدهای مورد علاقه واقع شده است.برای اثبات آن هم می توانید نگاهی به دوچرخه سواری کوهستان در کوه های البرز بیاندازید که ایران را در لیست 20 مکان مهیج برای دوچرخه سواری نشنال جئوگرافیک قرار داده است.فِردِل و اَندرو گرنت در مورد تور دوچرخه سواریشان در ایران و دلایلی که باعث شد برای دوچرخه سواری به ایران بروند می گویند :

مردمی مهربان

در میان کشورهایی که تا کنون سفر کرده ایم ایران بالاترین رتبه را در داشتن مردمی مهربان دارد.آن ها بسیار علاقه مندند تا از سفرهای شما بدانند و هرطور که بتوانند به شما کمک کنند.یک بار در مسیری شلوغ دو مرد با سخاوتمندی بسیار مانند اسکورت ما را همراهی کردند،یکی پشت سر و یکی جلوی ما می رفت تا ماشین ها در تونل های تاریک با ما برخورد نکنند.

میراث ارزشمند

فرهنگ و تمدن فارس بسیار غنی است از مسجدهای زیبای اصفهان گرفته تا بقایا ی باستانی پرسپولیس.بهترین قسمت این است که به دلیل تعداد کم توریست شما می توانید همه ی این ها را برای خودتان داشته باشید.

حتما بخوانید:   دوچرخه سواری کوهستان در کوه های البرز

کمپ رایگان

در ایران زمین ها و فضاهای زیادی برای کمپینگ وجود دارد و بسیار راحت میتوانید چادرتان را هرجا که می خواهید نصب کنید. همچنین در کنار جاده ها،محل هایی برای استراحت هست که خانواده های ایرانی در آنجا توقف می کنند تا چادر خود را به پا کنند و میان راه استراحتی کرده باشند.با این که کمی سر و صدا زیاد است ولی مکان های زیبا و دنج هم برای استراحت در طبیعت پیدا خواهید کرد. پلیس ها هم از اینکه ما در کنار پاسگاه هایشان چادر بزنیم،همیشه خوشحال بودند و امکان استفاده از امکانات خودشان را به ما می دادند.

قیمت های مناسب

می توانید در ایران هر شب در هتل بمانید و از وعده های غذایی استفاده کنید بدون آنکه همه ی پس اندازتان را خرج کنید.

امکانات خوب برای دوچرخه سواران

در ایران اشکالی ندارد اگر دوچرخه تان را در اتوبوس یا قطار بگذارید فقط ممکن است لازم شود مقداری هزینه بابتش بپردازید.همچنین هر شهری حمام هایی دارد که در آن با کمتر از 4000 تومان می توانید اتاق خصوصیتان را با آب گرم نا محدود داشته باشید.

حتما بخوانید:   دوچرخه سواری در هلند

این ها دلایلی بارز برای انتخاب ایران به عنوان مقصدی برای تور دوچرخه سواریتان است ولی دلایل بی شماری وجود دارد که برای هر دوچرخه سوار می تواند متفاوت باشد.

اگر این پست برایتان جالب بوده است آنرا با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *