Scultura فاتح سکوی دوچرخه سرعتی ۲۰۱۶

Scultura 6000 تولید شرکت Merida

(فقط ۲۰۰۰ پوند)

دوچرخه فوق سبک Merida Scultura که پیش از دوچرخه های Giro d’Italia در سال ۲۰۱۶ به بازار عرضه شد ، مدعی سکوی نخست مسابقات برتر دوچرخه سواری بوده است. طراحی و تولید نمونه قبلی Scultura به سال ۲۰۱۲ برمی گردد و مختصات این دوچرخه ها سال به سال بهتر و کامل تر شده است. دوچرخه Scultura به دلایل زیر از دیگر دوچرخه های کلاس سرعتی در جهان متمایز شده است:

فریم

فریم این دوچرخه از ۴۰۰ قطعه منحصر به فرد کربنی ساخته شده است که کنار هم قرار دادن آنها توسط ۳۰ متخصص، بیش از ۱۴ ساعت به طول می انجامد. از آنجایی که دسته های نیز از جنس کربن ساخته شده است وزن نهایی فریم برای فریم ۵۶ تنها با ۸۰۰ گرم می رسد.
در نتیجه همکاری با تیم دوچرخه سواری حرفه ای Lamper-Merida ،فرم هندسی Scultura بسیار تهاجمی تر از پیش طراحی شده است.در این مدل، میله بالایی بلندتر و میله جلو پایین تر است و این سایز بندی برای رسیدن به سرعت بیشتر طراحی شده است.

حتما بخوانید:  چه عضلاتی در دوچرخه سواری درگیر می شوند؟

مشخصات

قطعات Scultura عمدتا Shimano Ultegra هستند که به همراه ترمز با همین برند، نیاز های تمرینات و مسابقات حرفه ای را برآورده می کند. ترمز عقب که در براکت پایین نصب شده اجازه انعطاف پذیری بیشتری را می دهد
تمام این پکیج مربوط به طراحی فریم دوچرخه است. اما اگر شما به طور اختصاصی فریم سبک آنرا را بخواهید، می توانید آن را سفارش بدهید. به هر حال فریم Scultura به طور قابل توجهی سبک تر دوچرخه های دیگر در این کلاس است و به راحتی می توان آن را با هر لوازمی که خواهید به روز کنید.

Specialissima تولید شرکتBianchi
(۸۰۰۰ پوند)

دوچرخه مدل Specialissima تولید شرکت ایتالیایی بیانچی (Bianchi ) هم توسط دوچرخه سواران بزرگی مورد استفاده قرار گرفته است. اگر به این برند علاقه دارید می توانید با پرداخت نزدیک به ۸۰۰۰ پوند (تقریبا ۴ برابر قیمت دوچرخه Scultura تولید شرکت مریدا) دوچرخه Specialissima را با وزن ۶/۵ kg بخرید. در واقع برند بیانچی یکی از برندهای حرفه ای و پر سابقه دوچرخه حرفه ای جهان است، اما برای بسیاری از دوچرخه سواران حرفه ای چشم پوشی از Scultura با یک چهارم قیمت Specialissima منطقی به نظر نمی رسد.

حتما بخوانید:  دوچرخه برقی مریدا؛ گامی رو به جلو برای دوچرخه سواران کوهستان

TCR Advanced2 عرضه شده توسطGiant
(۱۵۰۰ پوند)

دوچرخه TCR Advanced عرضه شده توسط شرکت جاینت برای سال ۲۰۱۶ دوباره طراحی شد و این شرکت ادعا می کند در کلاس خود بهترین وزن را دارد. البته دوچرخه سواران حرفه ای نظرشان کمی با شرکت فروشنده جاینت متفاوت است. این شرکت که امروزه از یک شرکت تولید کننده به یک شرکت بازاریابی دوچرخه تغییر هویت داده است، کمتر نوآوری چشمگیری در تولید از خود نشان داده است. علاوه بر این مقایسه وزن، طراحی و مختصات لوازم دوچرخه TCR Advanced 2 با دوچرخه Scultura به سادگی نشان می دهد که دوچرخه عرضه شده توسط جاینت در کلاس دوچرخه های حرفه ای قرار نمی گیرد.

Ultimate CF تولید شرکتCanyon
(۳۲۰۰ پوند)

دوچرخه های Ultimate CF مدل باز-طراحی شده دوچرخه هایAero تولید شرکت Cnyon است. این دوچرخه با لوازم Ultegra DI2 و لاستیک های Mavic Ksyrium، ارزش پول پرداخت کردن را دارد. اما کماکان با قیمتی ۱۲۰۰ پوند گرانتر از دوچرخه SCULTURA و وزنی بیش از دوچرخه تولیدی مریدا نمی تواند رقابتی با این دوچرخه فوق سبک داشته باشد.

حتما بخوانید:  دوچرخه زنانه MERIDA JULIET7 300